Avengers fragmanında Marvel kahramanları bir arada…

Bunun temelleri çok uzun süre önce atılmıştı aslında. Önce süper kahramanların ayrı ayrı filmleri çekilecekti, daha sonra bu kahramanlar Avengers filminde bir araya gelecekti. Hatta Marvel filmlerinin bu kadar fabrikasyon haline gelmesinin ana sebeplerinden biri de buydu. Dahası, Avengers evrenindeki kahramanları orijinal filmlerde süper kahramanları canlandıran oyuncular oynayacaktı. Bu oldukça iddialı bir proje aslında ve Marvel, 1 isim hariç, farklı süper kahraman filmlerinde oynayan oyuncuları Avengers’ta bir araya getirmeyi başardı. Ve bu büyük projenin ilk fragmanı yayınlandı.

Iron Man 2'de şöyle bir görünen Nick Fury'nin rolü (haliyle) daha fazla.

Filmin konusu hakkında henüz kesin bir şey yok. Açıklanan sinopsis şu kadar:

Beklenmeyen bir düşman dünyanın güvenliğini tehdit etmeye başlar. S.H.I.E.L.D. adındaki uluslararası barışı koruma teşkilâtının başındaki isim olan Nick Fury, süper kahramanlardan oluşan bir ekip kurarak dünyayı olası bir felâketin eşiğinden döndürmeye çalışır.

Avengers (Yenilmezler)

Evet, bildiniz. Kurtulmak için yine ne hikmetse tüm süper kahramanların yaşamak için seçtiği Amerikanya’ya muhtacız. Ve onlar da bir kez daha yüzümüzü kara çıkarmıyorlar. Filmin fragmanı kalburüstü bir aksiyon vaat ediyor ve Marvel filmlerinin bugüne kadarki performansını göz önüne alırsak bu vaat boş çıkmayacakmış gibi görünüyor. Samuel L. Jackson’un ilk olarak Iron Man 2‘de canlandırdığı Nick Fury’nin bu filmde çok daha fazla rolü varmış gibi görünüyor. Aynı filmden Scarlett Johansson’un canlandırdığı Kara Dul (Black Widow) ve tabii ki Robert Downey Jr. tarafından canlandırılan Demir Adam (Iron Man) Avengers saflarına transfer olmuş durumda. Thor’dan Chris Hemsworth ve Loki’yi canlandıran Tom Hiddleston da filmin kadrosunda. Yine bu filmde Jeremy Renner’in suretinde kısa bir süre gördüğümüz Hawkeye da Avengers kadrosuna dâhil oluyor. Yakın zamanda hem yapımcılarının, hem de eleştirmenlerin yüzünü güldüren filmde Kaptan Amerika’yı canlandıran Chris Evans, bu filmde kostümünü bir kez daha giyecek. 2003’teki filmde Eric Bana’nın, 2008’deki filmde Edward Norton’un canlandırdığı Bruce Banner / Hulk rolü ise Mark Ruffalo’ya gitmiş. Bir sinema filminde ilk kez görünecek olan Maria Hill’i oynayacak oyuncu ise Cobie Smulders. Avengers, ya da Türkçe adıyla Yenilmezler, 2012 yılında gösterime girecek.

Yazan: Üstar Kaan ZANBAKCI (795 yazısı var)

1976 yılında dünyaya gelmiştir. Bilimkurgu aşkını 1986 yılında sinemada izlediği Return of the Jedi’ye ve hemen akabinde okuduğu H. G. Wells’in Dünyalar Savaşı (The War of the Worlds) romanına borçludur. Hayatını çevirmen olarak kazanmaktadır. “Biraz da ben yazayım, başkaları çevirsin” diyerek senaryo atölyelerine katılmıştır. Bu konuda çabaları sürmektedir.


Bunlar da ilginizi çekebilir:

Yorumlar

 1. tutankhom der ki:

  hulk’u hiç sevmem ama “marc ruffalo”nun onu nasıl oynadığını deli gibi merak ediyorum.

  ilgiç bir film olucak..

 2. hani nerede süpermen onsuz film olmaz ki ve birde keşke prototype in filmi olsa alex mercer

 3. Üstar Kaan ZANBAKCI der ki:

  Süpermen DC Comics’e ait. Avengers Marvel’in. İsteseler de koyamazlar çünkü ellerinde Süpermen’in hakları yok. Ama günün birinde Justice League filmi çekilirse onun içinde Süpermen olabilir. Hatta Batman de olabilir. Justice League, DC’nin süper kahraman takımıdır.

 4. marvel kahramanlarından en iyisi olan wolwerine bu filimde bu filmin en büyük eksikliği bir kadının ve dc den alıntı olan yeşil ok benzetmesi okçunun olması onun yerine örümcek adam yada wolwerin olsaydı bu filim mükemmel olurdu

 5. spiderman olsa daha iyi olurdu ya da hayalet sürücü veya dardevıl

Bir Cevap Yazın

Pinterest